ŽENY: V poháru jsme neprošly přes 1.kolo

15.09.2014 14:12

Druhý zářijový víkend se konalo 1. kolo poháru České pojišťovny žen, které se hraje turnajovým způsobem, kde se na jednom turnaji sejde 5 týmů. V našem případě bylo složení takovéto: TJ Sokol Jaroměř, TJ Sokol Královské Vinohrady (SKV), FBC Kladno, FK Slovan Jindřichův Hradec a DDM Praha 10. Během dvou dnů jsme odehrály 4 zápasy – 2 v sobotu a 2 v neděli.

Jaroměř – Kladno            2:7
V prvním zápase jsme změřily své síly s Kladnem. V zápase jsme předvedly pěknou hru. Bohužel z naší strany chybělo proměňování gólových šancí. Bez toho se vyhrát nedá. I když jsme branku soupeřek ohrožovaly mnohem více, než ony tu naši, výsledek na konci zápasu tomu neodpovídal. Z florbalového pohledu jsme byly lepším týmem, ale na to se ve výsledku nehraje. Celkem 7 obdržených branek, ať už nešťastnou tečí před golmankou nebo špatným rozebráním obrany, bylo oproti pouhým 2 vstřeleným na naší straně nejvyšším rozdílem v celkovém souhrnu zápasu. Do dvoudenních bojů o postup jsme tedy vstoupily prohrou.

Jaroměř – SKV                  2:5
V druhém utkání sobotního kolotoče jsme se postavily proti extraligovému celku z Vinohrad. Taktika byla úplně jiná než na první zápas…logicky.
V tomto zápase jsme si vyzkoušely jaké to je, když člověk převážně brání, protože soupeř je lepší na míčku a na přihrávce. Nicméně nic jsme jim nedaly zadarmo. Zodpovědně jsme plnily obranné úkoly a sem tam využily chyb nebo nepřesností soupeřek a taky zahrozily. Hráčky z SKV s námi prostě musely počítat. Dokázaly jsme hned dvakrát korigovat skóre a hrály s nimi dobu vcelku gólově vyrovnanou partii. Celý tým podal vynikající výkon a za konečný výsledek 2:5 z našeho pohledu se rozhodně nemusíme stydět.

Jaroměř – DDM Praha 10             2:3
První nedělní utkání a další pražský soupeř. Do hry jsme vstupovaly s podobnou taktikou jako proti SKV, se staženou obranou…to samé praktikovaly soupeřky. Výkon ze sobotního druhého utkání se však neopakoval. Spousta nepřesností, dobré dostupování soupeřek a pravděpodobně i světový rekord v blokování střel na branku v podání hráček DDM. To vše se podepsalo na konečném výsledku 2:3 z našeho pohledu. Rozhodně jsme však nebyly horším týmem na place, nicméně z výhry se radovalo DDM.

Jaroměř – J. Hradec          6:1
Poslední zápas, poslední síly a poslední soupeř. I když se hrálo po vzájemné dohodě na hrubý čas, pro nás to byl střelecky nejúspěšnější zápas turnaje. Konečně jsme se rozstřílely a začaly proměňovat, alespoň částečně, tu horu šancí, které jsme si tvořily. Soupeřkám jsme nedaly šanci (i ony byly už značně unavené, stejně jako my) a zápas držely pevně ve svých rukách, o čemž svědčí i konečný výsledek utkání.


Do dalšího kola poháru jsme bohužel nepostoupily. Prohry ve 3 zápasech ze 4 nám neumožnily dostat se alespoň na třetí postupové místo. Ale nic se neděje. Vzhledem k tomu, že to byly první zápasy v nové sezoně a náš tým nebyl kompletní, odehrály jsme pěkná utkání, obzvláště to s SKV. Nakonec nás chválili i trenéři z Vinohrad, kterým se líbil florbalový projev našeho celku. Je vidět, že florbal hrát umíme, jen to chce zpřesnit mušku a přihrávky a výsledky příjdou…
Teď se připravujeme na první prvoligová utkání, která navíc odehrajeme na domácí palubovce tento víkend 20. a 21.9. Tam teď směřují naše florbalové kroky a doufejme, že předvedeme podobně dobrá představení jako v Praze, ne-li lepší.