ŽENY: První body vezeme z Náchoda

26.09.2010 10:30

Druhý turnaj žen se odehtál díky přesunu jen týden po tom úvodním. Tentokrát jsem se vypravili do Náchoda, kde na nás čekaly celky Jablonného a Letohradu. První utkání s Jablonným ukázalo, že v jaroměřském týmu je mnohem větší potenciál, než naznačovala utkání před týdnem. Nasazení týmu bylo o 100% lepší a utkání bylo prakticky po celou dobu vyrovnané, i když konečný výsledek vypadá dost krutě (0:4). Rozdíl, který se podepsal na konečném výsledku, byl zejména v zakončování šancí. Jaroměř neproměnila několik tutovek, zatímco soupeřky dávaly i šťastné góly. Hvězdou utkání se tak stala především Káťa, která, ač skončily za jejími zády 4 míčky, měla dostatek prostoru k tomu, aby ukázala, že prostě JE důležitou oporou.

Druhé utkání s Letohradem mělo být prvním letošním utkáním pravdy. Soupeř, který stejně jako Jaroměř neuhrál na prvním turnaji ani bod, začal hrát od začátku dost staženě a umožnil nám od prvních minut aplikovat důrazný pressing. Díky odebíraným míčkům se naše hráčky dostávaly opakovaně do šancí a statistiku držení míčku držely jednoznačně na své straně. I přes naprostou herní převahu se však několikrát podařilo soupeřkám dostat až před naší bránu a postarat se o to, aby Káťa v bráně neusnula. Ta naštěstí nezklamala. Navíc se konečně prolomila střelecká smůla u útočníků a začaly nám tam padat góly. V brankovišti se prosazovala především Verča, která 11. až 29. minuty zaznamenala čistý hattrick. Jediným smolným okamžikem utkání se pak stala první minuta třetí třetiny, kdy si Káťa při jednom zákroku poranila kotník a do brány tak musela Hedvika. I když se zase tak moc nezpotila, stihla předvést několik důležitých zákroků a zároveň všem ukázala, že i když máme v současné době v týmu pouze jednu brankářku, nějaká ta dvojka by se v případě nouze přeci jen našla :o)

Holky díky, jen tak dál! Cíl je jasný, BEDNA!!!