ŽENY: Druhý turnaj sezony, plný počet bodů, udržení 1. příčky

23.10.2013 08:51

V sobotu 19.10. družstvo žen zavítalo na palubovku haly ve Vysokém Mýtě. Sešli se tam spolu s domácím celkem Vysokého Mýta a FBC Dobré a na turnaj ještě dorazilo hradecký "B" tým, se kterým holky nehrály. Někteří dorazili do haly v lehkém časovém presu, ale to nic neznamenalo...

Jaroměř - Vysoké Mýto    11:4
Holky z Vysokémo Mýta nastoupily do zápasu aktivně, ale to i my. Šance byly od začátku na obou stranách, i když u branky domácího družstva se míček objevoval mnohem častěji. Nátlak na soupeřovu branku jsme využily v 5. a 6. minutě a dostaly see do vedení 2:0. Soupeřky se ale nevzdávaly a o minutu později snížily na 1:2. Do konce první třetiny jsme dostaly zpět dvoubrankové vedení a mohly v klidu nastupovat do dalšího dějství. V dobrém rozpoložení jsme hned na začátku druhé třetiny odskočily na 5:1 a pokračovaly dál v naší hře. I když holky z Mýta hrozily, dostávaly se do šancí a byly nepříjemné, dokázaly jsme ovládnout druhou třetinu poměrem 6:2. V poslední části už palo na obou stranách gólech po skromnu - 2:1. Celkové vítězství 11:4 bylo naprosto zasloužené. Během utkání jsme hrály 4 přesilové hry, když jsme dokázaly využít pouze dvě z nich. Rozhodně je co zlepšovat do dalších zápasů, ale taky je potřeba udržet si stávající hru.

Jaroměř - Dobré    5:3
Druhé sobotní utkání byla to důležitější. Byl to souboj o první místo v tabulce. Do vedení jsme se dostaly po 18 sekundách po šťastně sražené střele - 1:0. Vstup do utkání se nám vyvedl na výbornou - o další 2 minuty později jsme se radovaly z dalšího vstřeleného gólu. Hráčky z Dobrého jsou ale houževnaté bojovnice a rychlé góly je nepoložily. Naopak je nakoply k ještě větší bojovnosti, která vedla k následnému snížení na 2:1. Jednobrankový rozdíl však netrval dlouho. O minutu dýl jsme opět odskočily na dvoubrankové vedení po skvelém výhozu naší golmanky. Rozjetý vlak v 1.třetině nešlo zastavit, a tak na konci prvních 15 minut svítilo na tabuli skóre 4:2, když holky z Dobrého dokázaly těsně před koncem snížit. Druhá třetině se nesla ve stejném bojovním duchu, akorát branek padalo méně - pouze jedna - a to do naší branky - 4:3. Ve třetí třetině mohlo ojít ještě k většímu dramatu, když po našem faulu měly soupeřky k dobru trestné střílení, které, naštěstí pro nás, neproměnily. Konečné skóre jsme stanovily ve 12. minutě, kdy jsme využily jedinou ze tří přesilových her. První letošní souboj byl tak minulostí a 1. příčky v tabulce je prozatím naše. Avšak soupeřky nám nedaly a nedají nic zadarmo, takže příští vzájemný zápas bude opět zajímavý...

Další zápasy hrají holky již tento víkend - 26.10. v Hradci Králové na Kuklenách, kde vyzvou Hořice a Skuteč.