ŽENY: 1.domácí turnaj = 1 bod je zklamáním

28.11.2009 11:26

V sobotu 28.11.2009 proběhl první domácí turnaj v Jaroměřské hale. Jeho aktérkami bylo naše družstvo žen,

které přivítalo hráčky z Litomyšle a Hradce Králové. Očekávání bylo veliké. Dosud se nám podařilo získat na každém turnaji 3 body, tzn. jedno utkání vyhrát a jedno prohrát. Pro domácí turnaj bylo cílem a hlavně touhou 6 bodů.

V prvním utkání naše hráčky nastoupily proti Litomyšli, se kterou se setkaly ve své premiéře v září a podlehly ji tehdy 1:6. Brankový účet utkání otevřela svoji šestou brankou v sezóně již ve druhé minutě utkání Káťa Martínková. Soupeřkám se podařilo vyrovnat v polovině druhé třetiny. Do závěrečné části tak obě družstva vstupovala ze stejné startovní čáry a dal se očekávat tuhý boj. Ke 3 bodům nás přiblížila v šesté minutě třetí třetiny Terka Strieblíková, když její nenápadná střela skončila až za zády soupeřovi gólmanky. O dvě minuty později byla vyloučena Káťa Vondráková za blokování soupeřovy hole. Litomyšli se bohužel podařilo po půl minutě využít zmatků v obraně a vyrovnat skóre na 2:2. I přes závěrečný drtivý tlak Jaroměře v posledních 3 minutách se na výsledku již nic nezměnilo a Jaroměř si tak připsala do tabulky další bod.

V druhém utkání proti nám nastoupil tým IBK Hradec Králové, který sice opanuje předposlední příčku v tabulce, ale výsledkově jde nahoru turnaj od turnaje. To se bohužel částečně projevilo i v první třetině našeho utkání. Soupeřky na nás vyrukovaly s důrazem a nasazením, ve kterém náš tým viditelně zaostával. Výsledkem toho byly 2 obdržené góly hned v první minutě a 180 sekund na to i gól třetí. Na konci šesté minuty to chvíli vypadalo na jaroměřský vstup do utkání, když snížila Zuzka Koláčná. Ovšem soupeřky dokázali necelou minutu na to přidat čtvrtou branku a úsměv z tváří našich hráček byl opět ten tam. O první přestávce promluvilo trenérské duo hráčkám do duše a ty se chystaly na velký obrat. Ovšem hlubokou ránu všem plánům udělala nedůrazná hra před vlastní brankou a pátý gól v domácí síti hned po 42 vteřinách druhé části. Tato rána naštěstí nebyla smrtelná a od tohoto okamžiku začaly přebírat otěže zápasu do svých rukou jaroměřačky. Do konce druhé třetiny ale bohužel další gól nepadl. Hned v úvodu třetí části, při pokračující přesilové hře ještě ze závěru druhé třetiny, snížila Zuzka Koláčná na rozdíl 3 branek a vypadalo to na drama. To se nakonec i událo. Ovšem gólově se výsledek začal měnit příliš pozdě. V 10.minutě závěrečné třetiny nejprve snížila Lucka Košková bekendovou střelou mezi nohy gólmanky a o minutu později na rozdíl jediné branky upravila Katka Vondráková. V tu chvíli zbývalo do konce utkání 93 vteřin. jaroměřské hráčky se pokusily o závěrečný drtivý tlak, ale prakticky se nepodařilo dostat míček k soupeřově brance. Závěrečná siréna tak znamenala velkou radost na hradecké straně a pochopitelné zklamání u domácích.

Na prvním domácím turnaji povzbuzovalo naše hráčky opět poměrně pěkně zaplněné hlediště, takže znovu a rádi říkáme všem našim dorazivším fanouškům DÍKY!