V pátek se utkáme s Forzou Tatran Střešovice v rámci oslav 20 let našeho oddílu

05.06.2013 07:50

Sedmý červnový podvečer zavítá do našeho kraje ansámbl ze Střešovic! Legendární Forza s hráči, jejichž florbalové tituly a reprezentační starty byste na prstech všech svých končetin nespočítali. Účast mimo jiné přislíbili Vladimír Fuchs, Juraj Šádek, Petr Ďarmek, současná golmanská jednička Tatranu Tomáš Kafka či Jiří Jandáček, držitel stříbrné medaile z roku 2004 (případné další potvrzené osobnosti budeme přídávat). Tato partička sehraje přátelské utkání s naším Áčkem od sedmé hodiny večerní.
Již od 18:30 však začne předprogram, jehož součástí bude prezentace uplynulých dvaceti let jaroměřského florbalu a výstava jaroměřských dresů. Před utkáním budete mít možnost tipnout si výsledek večerního utkání. Vylosovaný autor přesného tipu obdrží po zápase originální dres od vybraného hráče jaroměřského týmu. A když bude poptávka opravdu velká, dojde možná i na nějakou tu autogramiádu našich hostů...
Nenechte si ujít příležitost vidět um těchto hráčů na živo a pobavit se florbalem při této příležitosti, která se odehrává maximálně jednou za dvacet let!
Oba týmy, které patří mezi nejstarší v republice, se těší na Vaší návštěvu! :-)

UDÁLOST NA FB ZDE
Toto přátelské utkání se bude odehrávat v Městské sportovní hale u Gymnázia.
V neděli 9.6. můžete případně dále navštívit turnaj našich mládežnických kategorií odehrávající se v Sokolovně.

Něco z historie klubu:
Jaroměř patří do jedné ze tří hlavních cest, kterou se florbal do zemí českých dostal (druhou po Praze).
Na počátku všeho bylo týdenní soustředění švýcarského družstva UHC UNICORNS METTMENSTETTEN v Jaroměři v létě roku 1992. Od těchto hráčů si členové Sokola vypůjčili hokejky, aby si vyzkoušeli, co obnáší ovládat děrovaný míček a jak se florbal, v té době u nás ještě neznámý sport, hraje. Zalíbilo se a na začátku června 1993 se oficiálně založil oddíl. V létě téhož roku odehrála Jaroměř úspěšně kvalifikační turnaj v Praze, čímž si zajistila nominaci startovného na I. mezinárodním turnaji Czech Open za účasti nejlepších družstev Švédska, Finska, Švýcarska a dalších zemí. Oddíl vstoupil pod hlavičku české florbalové unie a několik sezon hrál nejvyšší soutěž. Vzhledem ke stále většímu rozvoji tohoto sportu v ČR nebylo možné I. ligu v Jaroměři udržet. Vznikaly totiž další nové oddíly, převážně ve větších městech, kde byly sportovní podmínky a zázemí na jiné úrovni, než dlouhá léta platilo v Jaroměři. Vždyť naši hráči odehráli svá opravdu první domácí utkání až na podzim roku 2009 po dokončení nové sportovní haly, tedy po neuvěřitelných 17 letech! Do té doby byly jejich „domácím“ útočištěm haly v Hradci Králové, Chlumci nad Cidlinou, Dvoře Králové, Lázních Bělohrad nebo Rtyni v Podkrkonoší.
V současné době má místní oddíl kompletní mužskou strukturu od přípravky až po dospělé a k tomu již tři roky fungující družstvo žen. Celkem tedy více než 150 aktivních hráčů, k tomu tým školených trenérů a spousty dalších dobrovolníků především z řad rodičů, kteří se podílejí na zajištění chodu tohoto kolosu.