Úspěch mladších žáků v Liberci

29.05.2014 16:53

Naše družstvo mladších žáků se zúčastnilo o uplynulém víkendu tradičního turnaje Nisaopen, na který se letos v této kategorii přihlásilo 30 týmů. Hned na úvod jsme se střetli s týmem z Ústí nad Labem a očekávali jsme velmi těžké utkání, jelikož poslední měření sil vyznělo jasně pro Ústí. Soupeř byl zaskočen naší aktivní hrou a napadáním i za jeho brankou, za což jsme byli odměněni vedením 1:0. Hru jsme plně ovládali a do poločasu navýšili na 2:0. Druhý poločas se vyvíjel úplně stejně a my přidali 2 branky a zaslouženě vyhráli 4:0. V pátek nás čekal ještě regionální soupeř z Dobrušky, který dobře bránil a my nedokázali mnohdy až drtivý tlak přetavit v gól a tak zápas skončil 0:0. V sobotu ráno nás vyzval tým Atletics-Prosek a hned od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo bude na hřišti dominovat a tak po velmi zodpovědném výkonu skóre narostlo na konečných  9:0. Hned po poledni další zápas a to s největším soupeřem - Chodovem. V první půli jsme měli mírnou územní převahu, ale poločas skončil 1:1. V druhé půli byl Chodov lepším týmem a my opět neproměnovali své šance a tak jsme po dramatické koncovce prohráli 2:3. Tímto zápasem skončila základní skupina s bilancí 7 bodů, skóre 15:3 a postupem z druhého místa. Večer nás čekal zápas o postup mezi 16 nej a tým Elite Praha. Hráči přistoupili k utkání zodpovědně, protože další prohra by znamenala konec v turnaji. Hned od začátku bylo jasné, že půjde jen o skóre v náš prospěch a celkem v poklidu jsme vyhráli první část 4:0. Druhá část byla z naší strany trochu odfláklá a tak zápas skončil 6:1. V neděli jsme chtěli prolomit prokletí osmifinále a čekal nás nepříjemný soupeř z Kunratic. Jako první jsme otevřeli skóre my, ale soupeř do minuty vyrovnal a začínalo se znovu. Šance byly na obou stranách, ale poločas skončil 1:1. V druhé půli se nám podařilo odskočit, ale soupěř skóre otočil díky našim chybám v obraně. Zbývaly asi 3 minuty do konce a rozehrávka v našem rohu, kdy náš obránce nabral míček na lopatu a s údivem všech skončil balonek v hostující brance. Bylo vyrovnáno a následovaly nájezdy, ve kterých jsme byli 100% úspěšní a postoupily do čtvrtfinále. Už dopředu jsme věděli, že změříme síly s Benešovem, který již turnaj několikrát vyhrál, ale rozhodli se, že budeme bojovat o postup. Benešov nás přehrával hned od začátku, byl všude o krok dříve, držel balonek a vytvářel si slušné šance, které přetavil ve vedení 2:0. Těžko jsme se dostávali na dostřel jejich branky, ale do poločasu se nám podařilo snížit. Do druhé půle jsme šli aktivně s tím, že alespoň vyrovnáme, ale hned v úvodu jsme dostali 3. gól a bylo rozhodnuto. Snažili jsme se ještě Benešov zatlačit, ale naše střelba byla nepřesná a tak soupeř přidal 4. branku a zaslouženě postoupil po vítězství 4:1. Na turnaji jsme skončili na 7. místě se skóre 26:12, ale hlavně jsme posbírali cenné zkušenosti, které bychom chtěli zúročit v nadcházející sezoně.