STARŠÍ ŽÁCI: Úspěšný vstup do sezóny

26.10.2011 23:11

V sobotu 22. října začala domácími zápasy ligová sezóna i pro naše starší žáky. Touto sezónou dosahujeme dalšího milníku jaroměřského mládežnického florbalu – nejenže máme největší počet přihlášených družstev do soutěží ČFbU v historii oddílu, ale máme natolik silný ročník 98, a už i 97, že si můžeme dovolit postavit hned dvě družstva starších žáků.

 

TJ Sokol Jaroměř – Kupflorbalku.cz Team DK   8:2

Zápas proti soupeři ze Dvora Králové jsme de facto rozhodli už v první třetině, kterou jsme vyhráli 4:0 a během ní nedošlo k vážnějšímu ohrožení naší brány. Druhá třetina byla velmi podobná a skončila výsledkem 4:1. Ve třetí třetině Dvůr nekapituloval, ale dohrál zápas se ctí, když závěrečnou část dokázal vyhrát 0:1.

 

TJ Sokol Jaroměř B – FBC Trutnov   1:1

První utkání pro náš B tým skončilo výsledkem, po kterém bychom před zápasem asi bez váhání šáhli. Ovšem vývoj utkání byl takový, že by se nikdo nemohl divit, kdybychom zápas vyhráli – přestože naše soupiska byla z naprosté většiny tvořena z hráčů, kteří nastoupili ke svému prvnímu soutěžnímu utkání v životě, dokázali jsme brankáře Trutnova pořádně zaměstnávat a zároveň jsme nepouštěli moc často soupeře do vyložených šancí. A když, tak byl v bráně Jiřan, na kterého jsme se mohli spolehnout. Škoda jen neproměněných tutovek.

 

TJ Sokol Jaroměř – FBŠ Všestary   8:2

Podobný vývoj jako v zápase se Dvorem. Je třeba ale říct, že jsme hráli proti úplně jinému soupeři, který nastoupil v září proti našemu béčku – od té doby se tento nový tým výrazně zlepšil a v útočné fázi byl o něco nebezpečnějším celkem, než Dvůr.

 

TJ Sokol Jaroměř B – F.B.C. Nové město nad Metují   3:8

Soupeř z Nového Města nás patrně ze začátku trochu podcenil – soupeři se snažili míček téměř doslova donést až do naší brány a možná i proto jsme byli první, kdo skóroval. Dokonce jsme dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl. Ovšem ten jsme do konce třetiny ztratili a o první přestávce byl stav nerozhodný. A právě skutečnost, že jsme ztratili vedení, nadělala trochu paseku v myšlení našich nezkušených hráčů – začátek třetiny nám jednoduše utekl a po chvíli jsme prohrávali 2:5. Nic naplat, že jsme se ve třetí třetině opět dostali do zápasu – ten rozhodl začátek 2. třetiny.

 

Všichni určitě zaslouží pochvalu za povedený domácí turnaj. Na další zápasy cestujeme 13. listopadu do Rtyně, kde se naše dva týmy postaví v jednom utkání proti sobě. Áčko pak sehraje ještě zápas proti Novému Městu, béčko proti Všestarům.

 

Sestava A týmu: Šimon Špaček – Dominik Sukup (C), Michal Faltejsek, Honza Hroneš, Matěj Freisleben, Adam Peša – Dominik Emlar, Jakub Jarkovský, Anna Macháčková, Jakub Kopecký, Honza Lehký, Filip Svatoš, Ondra Šrámek, Martin Plačko

Sestava B týmu: Jirka Alexij – Dominik Mervart, Jakub Slabihoudek, Tomáš Karous – Martin Šeps (C), Lukáš Panovský, Jan Mertlík, Kevin Přibyl, Tomáš Festa, Jakub Dostál

Viktor Ulip