Setkání mladších žáku 2011 - 7. - 8. 5. 2011 - Hranice na Moravě

11.05.2011 09:29

V pátek odpoledne jsme v optimistické náladě vyrazili směr Hranice na Moravě, kde jsme se měli setkat s 11 velmi kvalitními týmy z celé republiky. K postupu ze základní skupiny jsme potřebovali uspět alespoň v jednom ze dvou velmi těžkých zápasů - čekaly nás týmy SSK Future (obhájce titulu) a Sokol Brno I.

TJ Sokol Jaroměř - SSK Future   1:4

Pražské SSK nastupovalo k zápasu jako jasný favorit. Obhájce loňského titulu nás od začátku přehrával zejména svým neustálým pohybem a skvělou kombinací na naší polovině. Nicméně 2 třetiny jsme drželi se soupeřem výsledkově krok, a kdybychom proměnili několik dobrých šancí, mohli jsme se i ujmout vedení. Nestalo se tak a třetí třetinu jsme už prohráli poměrem 0:2. I přes prohru můžeme být s výkonem i výsledkem spokojeni.

TJ Sokol Jaroměř - Sokol Brno I   5:15

Hrozivě vypadající skóre. To ovšem narostlo zejména ve třetí třetině, do které jsme nastupovali s mankem 4 branek a nezbývalo nám nic jiného než riskovat a vrhnout všechno do útoku. Soupeř ale měl ve svých řadách prvotřídní střelce, kteří dokázali zužitkovat více prostoru na naší polovině. Pokud jsme ale chtěli postoupit, museli jsme za každou cenu vyhrát - v naší situaci bylo jedno, zda prohrajeme o jednu branku nebo o deset.

TJ Sokol Jaroměř - USK Slávie Ústí nad Labem   4:7

Po základní skupině nás čekala čtyřčlenná skupina o 9. - 12. místo. Do utkání s Ústím jsme nastoupili zhruba hodinku po „výprasku“ s Brnem a kluci měli ten zápas stále v hlavě. Začali jsme dobře - několik šancí, herní převaha. Ovšem pak padla první branka do naší sítě a najednou jsme byli tím horším týmem my. Odevzdanost našich hráčů zapříčinila stav 0:7, a to nebyla ani půle zápasu. Nic naplat, že jsme ještě dokázali zabrat - 4 góly v řadě dokázaly „pouze“ zachránit naši čest.

TJ Sokol Jaroměř - SK JeMoBu   6:5

Po třech prohraných zápasech jsme se přestěhovali do druhé haly turnaje s určitě příjemnější palubovkou, než moderní „gumovou“ podlahou z haly předchozí. Na klucích byla po trochu delším odpočinku vidět opět chuť porvat se o solidní 9. místo. Ovšem ani s Moravskými Budějovicemi se zápas ze začátku nevyvíjel nejlépe - po první třetině stav 0:4. Našich šancí postupně přibývalo, přesto jsme do poslední desetiminutovky nastupovali za stavu 2:5 - zdánlivě téměř hotový zápas. Ve třetí třetině ale nechal každý na hřišti všechno a třeba jen kvůli těmto deseti minutám, kdy jsme nesložili zbraně a dokázali zápas takto postavit na hlavu, se vyplatilo do Hranic jet.

TJ Sokol Jaroměř - FbK Sokol Devils Valašské Klobouky   4:4

Neuvěřitelně náročný den, kdy jsme odehráli 5 třítřetinových zápasů během 12 hodin, jsme zakončili proti Valašským Kloboukům. Únava byla patrná, ale odhodlání všech po umístění do první desítky bylo veliké. Oddřený zápas, který byl na obou stranách naprosto vyrovnaný, skončil pro nás remízou. Po utkání jsme si byli snad všichni jistí, že nemůžeme skončit na posledním 12. místě. Ovšem tento den nám opravdu nebylo přáno - jediná možná situace, kdy může nějaké mužstvo s 1 výhrou, remízou i prohrou skončit poslední ve čtyřčlenné skupině, nastala - všechny čtyři týmy získaly po čtyřech bodech a o umístění rozhodovalo skóre - to jsme měli díky špatné první polovině s Ústím nejhorší.

Někomu, kdo na turnaji nebyl a přečetl si pouze výsledky na internetu, může připadat naše účast na turnaji jako „propadák“. Pokud ale hodnotíme turnaj s odstupem, můžeme si říct, že jsme sice nedokázali urvat nějaký super výsledek, ale rozhodně jsme ani nezklamali. Dokázali jsme potrápit Future, poslední dva zápasy jsme odehráli s velikou bojovností i přes únavu a zklamání z minulých zápasů. Jediné, co nás může mrzet, je zápas s Ústím - do budoucna nám snad právě tento zápas bude připomínat, že v turnajovém systému se nedá ohlížet zpět, ale je třeba jít postupně od zápasu k zápasu. Na Nisu jedeme určitě s reálným cílem skončit v té lepší polovině startovního pole.

Poznámka nakonec: výsledky našich soupeřů ze základních skupin - Future skončil 4. a Sokol Brno získalo dokonce stříbrné medaile, když nestačilo pouze na FbŠ Bohemians.

 

 

Sestava:    Š. Špaček - D. Sukup, J. Hroneš, T. Karous, M. Faltejsek,

                   T. Festa - D. Emlar, J. Lehký, J. Kopecký, O. Šrámek,

                   J. Alexij, M. Plačko, B. Dušánek