Naše cesta k dnešnímu zápasu s extraligovou Spartou

05.10.2012 16:26

1. kolo

Vše začalo prvním kolem 25. a 26. 8., jehož pořádání padlo na nás. Nemuselo se nikam dojíždět a rozhodně to pro nás bylo pohodlné. Nevýhodou bylo, že teprve týden před tím jsme měli víkendové soustředění a tím pádem pouze několik tréninků v hale za sebou. Pohár jsme tak brali jako dobrou příležitost se rozehrát a vyzkoušet různé postupy.

V sobotu nám prvním soupeřem byl tým EMCO Cholerics, hrající PH+SČ ligu. Do utkání jsme šli s chutí po dlouhé herní pauze, kdy poslední zápasy jsme hráli první červnový víkend proti Mladé Boleslavi a Pardubicím v rámci oslav 150 let jaroměřského Sokola. Bylo to znát, první brankou jsme se dostali do vedení, když na časomíře svítilo pouhých 38 vteřin. Za 5 minut se sice Cholericům podařilo srovnat, přesto jsme po první třetině vedli 4:1. Rozdíl ve zkušenostech byl znát i nadále a zápas jsme celkem pohodlně vyhráli 7:3. Druhý zápas proti papírově nejslabšímu týmu Poison, který postoupil do PH+SČ ligy a utkání se podle toho odvíjelo - první třetinu jsme vyhráli 7:0 a zápas celkově 16:2. Poison pouze občas zahrozil z nějakého dlouhého nahození či rychlého úniku. Hattrickem se u nás představila čerstvá juniorská posila Honza Kopecký a Vojta Sucharda nasbíral 6 bodů (1+5).

V neděli hned po ránu nás čekal nejtěžší ze soupeřů, 1. FBC DDM Děčín 4, čerstvý účastník 2. ligy – divize I. Úroveň týmu oproti předchozím soupeřům byla znát, Děčín šel 2x do vedení. Přesto náš herní projev byl lepší a první část skončila 4:2 v náš prospěch a po druhé třetině se náskok zvýšil na 6:3. Nebyla by to ale naše hra, abychom zápas neudělali pro diváky napínavější. V 7. minutě třetí třetiny však rozdíl činil pouhou jednu branku, kdy pátý úspěch hostů zařídil Tomáš Krauskopf v naší vlastní přesilovce poté, co sebral nepřesnou přihrávku a běžel sám na brankáře. Poté se nám sice podařilo zvýšit, ale ne na dlouho, i přes závar před bránou v poslední minutě jsme výsledek 7:6 udrželi a odstranili největšího soupeře v boji o první místo ve skupině. Poslední utkání jsme hráli proti třetiligovým FBC UNITED Č. Budějovice, zápas určitě jednodušší než předchozí, ale vyznačující se naší výraznou střeleckou impotencí (tento problém vyplývající z nesehranosti s hokejkou se vyskytoval i v předchozích zápasech, ale v tomto nejmarkantněji). Již v první třetině jsme mohli odskočit na několikabrankové vedení, ale ta nakonec skončila pouze 2:1, soupeř sice nehrál vyloženě špatně, ale znatelně jsme ho přehrávali. Přesto se Budějovicím podařilo srovnat, na což jsme naštěstí po pár minutách reagovali opětovným vedením a nakonec zápas vyhráli 5:2. Z budějovické lavičky se sice celý zápas ozývalo hecování spoluhráčů, že hrají výborný zápas, ale spíše to bylo naší velmi špatnou střeleckou produktivitou a tím, že když střela už šla na bránu, tak dost často přímo do gólmana. O naší nemohoucnosti vypovídá i to, že jsme čtyřmi brankami potrestali všechny soupeřovi oslabení a jedinou vstřelili ve hře 5 na 5. Budějovice nevytvářeli příliš tlak a spíše hrozili buď za našich individuálních chyb či dlouhých nahození.

2. kolo

V druhém kole jsme změřili v pražských Radlicích síly s IBK Kubánský klan, týmem, který hraje PH+SČ přebor mužů. Zápas byl papírově jasný a ač soupeř byl prvním, kdo se radoval z gólu, tak hra rozdílu mezi týmy odpovídala. Bohužel jsme ale nebyli dlouho schopni převahu využít a srovnali jsme až v 10. minutě, do konce třetiny jsme pak přidali ještě jeden gól a získali tak vedení. Ač soupeř sem tam zahrozil z brejku nebo díky nahozenému balónu, tak jsme bez větších problémů zápas dohráli a v Praze zvítězili 7:2. Petr Hašek si z toho zápasu odnesl 5 bodů (3+2).

3. kolo

Třetí  kolo přineslo velké derby s FBC Innebandytos Hradec Králové, soupeřem z 2. ligy z pouhých 20 km vzdáleného krajského města. Vzájemné zápasy jsou vždy velmi vyhrocené a bojovné, i vzhledem k tomu, že náš současný trenér Viktor Kolář v Hradci jednu dobu působil. Je pravda, že Hradci skončilo či odešlo pár stežejních hráčů, ale my jsme také nebyli v „plné palbě.“ Zápas začal ve vysokém tempu, jak se dalo očekávat a oba týmy se dostaly do šancí, ale díky převaze jsme to byli my, kdo vedl 2:0, což se ale ještě 8 vteřin před koncem první části podařilo hradeckým hráčům snížit. Hra se pomalu vyhrocovala a sem tam se hráči obou týmů více soustředili na odstranění protihráče než na míček a rozhodčím bohužel zápas trochu utekl, o čemž svědčí i 6 vyloučení na každé straně, což není úplně málo. Po druhé třetině jsme ale už vedli 4:1. Hradec nám sice mohl ještě zkomplikovat situaci po snížení na 4:2, ale dvěma slepenými góly jsme si výsledek pojistili a zápas vyhráli 6:2.

4. kolo

V tomto zápase jsme se setkali s USK-FbC Slávie Ústí nad Labem, týmem složeným z dvou tamnějších celků, které v minule sezoně jejich divize 2. ligy skončily na 2. a 4. místě. Soupeře jsme tedy brali za hodně kvalitního. Bohužel u nich došlo ke komplikaci s odjezdem a na trase se vyskytla kolona, tak dorazili ne dlouho před oficiálním začátkem zápasu, který se odsunul, aby soupeř měl přeci jen nějaký čas na rozcvičení, který rozhodně nebyl vyloženě krátký. Po zpoždění tedy došlo na hru, začátek byl z obou stran opatrný a vzájemně jsme se oťukávali. První gól se v 7. minutě podařilo naštěstí vsítit nám a poté jsme v druhé půlce třetiny během cca čtyř minut zvýšili již na 5:0. První část ale skončila 5:1 díky brance obdržené v oslabení. Od ruhé třetiny otěže utkání ale přebíralo Ústí a to i díky třem našim oslabením, které jsme ale naštěstí ubránili. I přesto, že soupeř byl v této části lepší, jedinou branku inkasovalo Ústí a před závěrečnou částí jsme vedli již 6:1. Do této třetiny šel soupeř již na dvě formace a výrazně nás tlačil, po pěti minutách bylo již skóre zápasu 6:4, což se nám naštěstí podařilo deset minut poté zvrátit na 7:4. Soupeř ale také vstřetlil branku a poté byla vidět velká touha po vyrovnání, kdy se i ve vlastním oslabení soupeř pokoušel co nejvíc ohrozit naší bránu. Po oslabení ústečtí odvolali i golmana, ale na rozdíl jedné branky se jim naštěstí podařilo dotáhnout až v čase 59:50 a tak jsme velmi těžce vybojovali výhru 7:6 díky náskoku z první třetiny a několika soupeřovým nastřeleným tyčkám.

Osmifinále

Přes tyto soupeře a úskalí vedla naše cesta pavoukem až do osmifinále k extraligové Spartě, kterou v Jaroměři přivítáme 5.10. od 19:00. Na tento zápas se samozřejmě všichni těšíme a jsme rádi, že v něm můžeme nabrat nějaké zkušenosti vyplývající ze hry s takto kvalitním soupeřem. Ale rozhodně se nepoddáváme roli outsidera, chceme bojovat, Spartu co nejvíce potrápit a kdo ví, třeba i překvapit. Už se staly divnější věci ;-)

P.S. pro znalce Červeného Trpaslíka: Napadají mě dvě: samovznícení starosty Varšavy v roce 1546 a ve 12. století incident v Burgundsku, kdy pršeli sledi.