MUŽI: Zlatá brána otevřená! Náchod jsme porazili 8:7 a budeme hrát novou Národní ligu!

09.03.2014 18:53

    Florbal Primátor Náchod x TJ Sokol Jaroměř 7:8 (0:4; 3:1; 4:3)

     Zápas jsme mírně aktivněji začali my a vyplatilo se, při akci po pravém mantinelu se po nahrávce Pavla Kotrče prosadil Jirka "Boris" Novotný. Ve stejném čase jsme ale šli do oslabení pro nesprávnou výstroj, když brankář neměl očíslovaný dres. To jsme přežili. Chvíli na to nás však zachránilo břevno a navíc jsme přišli o Petra Jiřičku, který se po vražení přes mantinel uhodil do hlavy a točila se mu hlava. Když brankář chytil míček mimo brankoviště, dostali jsme příležitost trestného střílení, které ale nebylo využito. Při tom měl největší příležitost soupeř, ale hned nám bylo nabídnuto další, také nevyužité. A hned přesilovka další. Ta se konečně zadařila, Pavel Kotrč nahrál k levému mantinelu Vojtovi Schwarzovi, který se z úhlu trefil pod víko. A další nájezd, tentokrát za hru v brankovišti, využitý Pavlem Kotrčem - 0:3! Rozdíl se ještě navýšil, když Boris našel po akci na jeden dotek Vojtu Schwarze, který měl před prázdnou bránou jednoduchou práci. A za chvilku před koncem první části další přesilovka, která byla přerušena přestávkou... 

    ...a nevyužita. V druhé třetině opět nastoupil Petr Jiřička. Prvním skórujícím týmem byl Náchod když se schovanou střelou od půlky od mantinelu trefil Nosek. Břevno zachránilo i Náchod po svářečce Honzy Hrobského. No a nás po standardce soupeře. 2:4 poté, co propadlo skákavé nahození Bachtíka od půlky. Další snížení poté, co se míček odrážel v brankovišti a díky noze se do ní i dostal. Odpověď Pavla Kotrče po úniku po pravém krid ale byla rychlá. Druhá třetina se tak končila za stavu 3:5. 

    Další navýšení našeho skóre přišlo hned po 12 vteřinách té třetí, kdy Vojta Schwarz zavezl míček do rohu, vymotal se, nahrál Borisovi a ten prázdnou bránu neminul. Snížení přišlo o pár minut déle, když zůstal před bránou osamocen Hrubý. Na 4:7 zvýšil Pavel Kotrč, když ho od půlky do samostatného úniku vyslal Kuba Kubina. V 16. minutě dorazil Petr Hašek břevno Honzy Školy - 4:8! V zapětí ale snížili domácí střelou Vlčka z otočky. Necelé tři minuty před koncem se hrálo 4 na 4. V té se prosadil Haushke s pomocí teče. Půl minuty před koncem sice Náchod dostal míček do brány, ale pouze s pomocí vysoké hole, navíc hned na to byl za hru rukou vyloučen domácí hráč. V oslabení Náchod sice 3 vteřiny před koncem snížil na rozdíl jediné branky, to nám ale v postupu do Národní ligy nezabranilo! Velmi cenná výhra 8:7 z našeho pohledu! 

    Opět musíme poděkovat věrnému jádru našich fanoušků, kteří nás po celý zápas skvěle podporovali!

    ONLINE

    Komentář trenéra domácích Tomáše Třešňáka: "Pěkný vyrovnaný zápas, který jsme prohráli v první třetině, škoda, že rozhodčí nezvládli závěr utkání, kdy neposuzovali stejné zákroky stejně." 

    Komentář trenéra hostů Kamila Munzara: "Po první třetině, kdy jsme se dostali do vedení 4:0, jsme si mysleli, že zápas je rozhodnutý, ale museli jsme bojovat až do konce. Zaslouženě jsme zvítězili a můžeme slavit postup do národní ligy." 

Brána do nově vzniklé Národní ligy, která bude vložena mezi nynější první a druhou, je otevřená dokořán! 

branky: 22. Ondřej Nosek, 33. Ondřej Bachtík, 35. Ondřej Malík, 44. Jan Hrubý, 56. Jiří Vlček, 58. Tomáš Hauschke, 60. Ondřej Nosek - 3. Jiří Novotný, 15. Vojtěch Schwarz, 17. Pavel Kotrč, 19. Vojtěch Schwarz, 35. Pavel Kotrč, 41. Jiří Novotný, 51. Pavel Kotrč, 56. Petr Hašek; rozhodčí: Aleš Jansa - Daniel Jireček; vyloučení: 7:2; využití: 0:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Michal Majsnar 28 - Lukáš Flégl 25; po třetinách: 0:4, 3:1, 4:3