MUŽI: Vybojovali jsme první domácí výhru!

02.11.2014 18:59

    Hned ze začátku jsme začali ostřelovat soupeřovu branku. Závar se posléze sice podařil i Athletics, přesto jsme zůstali aktivnějším týmem. První ale skórovali hosté, když brejk 3 na 1 zakončil Tomáš Němeček po přihrávce Martina Kulleho. Druhý gól dal z dorážky Jan Vacek po střele nikým nebráněného Martina Kulleho. Třetí branka přišla rychle po chybě v rozehrávce, když Jan Vacek našel od mantinelu Tomáše Němečka. Nebráněný Tomáš Pytl z velkém brankovišti využil přihrávku Tomáše Furcha a zvýšil tak již na 0:4. V první části jsme ale ještě dokázali snížit v poslední vteřině, když Kamil Munzar doběhl míček mířící do rohu, špičkou ho ještě posunul z úhlu před branku a tam důrazně zakončil Jan Škola. Třetinu nám bohužel pokazily vlastní ztráty a špatná střelecká produktivita.

    V první půlce druhé části nebyl ani jeden z týmů schopen se dostat k nějaké příliš kloudné šanci. Ač se do té doby vykytly šance na obou stranách, z protiútoku opět udeřili hosté. Petr Kadlec při něm ve velkém brankovišti nalezl Tomáše Pytla - 1:5. Tak hra po 40 minutách i skončila a nezbývalo nám než se opět spoléhat jestli nám to nevyjde ve třetí části. Po první třetině přešel soupeř do obranného bloku, který se těžko překonával.

    Do třetí části jsme vstoupili opět lépe a aktivita se vyplatila. Po minutě a půl našel před bránou Petr Hašek snižujícího Jiřího Novotného. Hned minutu nato Petr Hašek opět přihrával a Jan Hrobský zametl z trojky míček pod víko - 3:5! Za další dvě minuty nastřelil Jiří "Boris" Novotný břevno. Bohužel za chvilku po dalším protiútoku navýšili vedení Athletics, když zakončoval Tomáš Němeček, kterého vyslal Adam Čížek. Z následné přesilovky jsme ale opět snížili, Petr Hašek našel krosem Vojtěcha Schwarze, který se nemýlil. V půlce třetiny dostali možnost přesilové hry i hosté. V té jsme nastřelili opět břevno a po další velké nevyužité šanci poslal Jan Hrobský v oslabení svářečku do brány - 5:6! Otočkou z poza branky srovnal Vojtěch Schwarz, kterému nahrával Jiří "Boris" Novotný! 5 minut před koncem jsme šli znovu do oslabení. V tom unikl Boris, jehož zakončení odehrál hrou v brankovišti soupeř a Petr Hašek se postavil k trestnému střílení a proměnil ho! Poprvé v zápase jsme se dostali do vedení a to 7:6! Oslabení však mělo ještě minutu a půl pokračovat, což se také stalo, protože Athletics branku nevsítili. Naopak po pár vteřinách v plném počtu navýšil po zmatcích v obraně Jan Hrobský! Minutu a půl před koncem rozhodčí velmi diskutabilně vyloučili našeho hráče. Soupeř zkusil hru v 6, ale Jiří "Boris" Novotný soupeři odebral u mantinelu balónek a dal gól na závěrečných 9:6!

    Opět nám udělala největší komplikace první třetina, po které jsme prohrávali 1:4. Do stíhací závěrečné části, která nám konečně vyšla, jsme šli dokonce za stavu 1:5. Závěrečná část ale skončila poměrem branek 8:1 a zápas jsme zvládli vyhrát!

 

    Komentář hostujícího trenéra Romana Janeby: "Prokoučovaný zápas. Prohru beru na sebe! Nedokázali jsme reagovat na soupeře a vsadil jsem na špatné hráče. Soupeře hnali výborní diváci a ve 3. třetině dali ze všeho gól. Gratuluji k výhře! Jdeme se připravovat na play- down."

    Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Opět nám nevyšla první třetina, ale ve třetí třetině, po stažení na sedm klíčových útočníků jsme předvedli neskutečný obrat, který nám dovolil i soupeř svojí hrou. Děkujeme divákům, kteří nás hnali za vítězstvím!"

 

    ONLINE PŘENOS