MUŽI: Vstup do Národní ligy nevyšel, Kadani jsme po boji podlehli 6:8

21.09.2014 13:15

První zápas v Národní lize jsme aktivněji začali my a projevovalo se to i v šancích, Petr Rezek ale bohužel trefil jen tyč. Ta ale o pět minut později zazvonila i na naší straně a obraz hry se postupně srovnal, posléze i otočil. To se projevilo tím, že Kadaň šla do vedení první, když dal z hranice velkého brankoviště dvě minuty před koncem třetiny gól Dominik Kičura, kterému nahrával Martin Žemlička. Chvíli nato jsme ale dostali příležitost přesilové hry,...

...kterou se nám ani na počátku druhé části nepodařilo využít. Netrvalo ale dlouho než Kamil Munzar vyslal Pavla Kotrče, který se  se svou střelou nemýlil. Tento stav ale trval krátce, protože  hosté se opět dostali do vedení, když  zakončil šťastně o brankáře Martin Odlas se stejným nahrávajícím. Štěstí ale zafungovalo i na naší straně, když Dominik Haž nahrál Petru Rezkovi, který sice vystřelil do golmana, kterého ale sražený míček přeloboval do brány - 2:2! Poprvé jsme šli do vedení v polovině druhé třetiny, když rozehrávku soupeře vystihl Kuba Kubina, který se v zakončení nemýlil. Za chvilku ale nešťastně do branky propadlo nahození hostujícího Erika Štěrby. Zas jsme prohrávali, když si domácí obranu vymotala dvojice Aleš Limberg - Jan Odlas, když zakončoval druhý jmenovaný. Za minutku ale z basketbalové šestky srovnal Pavel Kotrč, kterého dobře našel Kuba Kubina. Za dvě vteřiny bylo ale vše jinak, kdy po buly našel Daniel Muchna Martina Odlase a ten se z hrany velkého brankoviště trefil přímo do růžku. Po druhé části 4:5.

A díky lobu Aleše Limberga od půlky šla Kadaň do do dvoubrankového vedení. Další navýšení přišlo o pár minut pozdeji, Jan Odlas po úniku po levém křídle prostřelil brankáře. Nám se bohužel šance využívat nedařilo. Ale Kadani ano, po střele zpoza trojky se prosadil Michal Malý a došlo na střídání brankářů. Nedlouho poté se o tyčku trefil Petr Rezek a snížil na 5:8. V čase 55:39 Pavel Kotrč nahrál Vojtovi Schwarzovi, který se trefil brankáři nad nohu. To bohužel bylo z naší strany vše a ani při hře 6 na 4 jsme se neprosadili. Ač nás bylo 14 a kadaňských 10, tak nás přeběhali, projevil se pravděpodobně rozdíl v zodpovědnosti vůči letní přípravě.

Komentář hostujícího trenéra Jiřího Štěrby: "Divácky zajímavý zápas. Hra byla nahoru dolů, o konečném výsledku rozhodla poslední třetina, kde bylo znát naší lepší fyzické kondice. Děkujeme."

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Soupeř nás jednoznačně po celý zápas předčil v pohybu, přesto jsme se dokázali ve druhé třetině dostat do vedení, ale bohužel lacinými chybami o něj rychle přišli. Nakonec rozhodl začátek třetí třetiny, kdy hosté dali rychle tři goly a tento náskok jsme již nebyli schopni dohnat. Děkuju divákům!"