MUŽI: Velmi vydařený zápas na palubovce lídra tabulky bohužel bez bodu...

29.10.2014 21:40

    Oba týmy začaly zápas aktivně. K brance to dříve dovedlo nás, když Adam Kubina zastavil na půlce prudké nahození soupeře a míček si přebral Petr Hašek, který mazácky zakončil. Nabuzeni jsme se v krátké době dostali ještě ke dvoum velkým šancím, které se nám ale nepodařilo využít. Vedení nám vydrželo několik minut než došlo ke zbytečné ztrátě na půlce, která vedla k úspěšnému přečíslení domácích, branku vstřelil Tomáš Fiala po přihrávce Lukáše Fialy. Cca půl minutu nato se Chomutov dostal po další chybě i do vedení, když obranu i brankáře prostřelil Petr Pastor po nahrávce Davida Dudka. Dvoubrankového vedení se domácí ujali po brejku po sporném zisku míčku, když prošla od mantinelu přihrávka na střed hřiště od Lukáše Fialy na volného Marka Chocholouška. Velmi svižná první část s množstvím šancí na obou stranách vyzněla lépe pro domácí v poměru 3:1.

    Druhá třetina začala tlakem Chomutova, z čehož vítězili další gól díky volnému Marku Chocholouškovi na středu hřiště. Pak se ale obraz hry více srovnal. Přesto na stav 5:1 zvýšil domácí Ondřej Kopp za asistence Ondřeje Bejčka po nedůslednostech v obranné fázi. Chvíli nato ale Jan Škola vyslal Petra Haška, který i mezi třemi soupeři úspěšně zakončil. Do konce třetiny byly i další šance na obou stranách, ale stav přesto zůstal na stavu 5:2.

    Třetí část začala tentokrát tlakem z naší strany. Ten nám výrazný vydržel téměř 8 minut, než za sebou obrana nechala volného Aleše Trávníčka, kterého dlouhým náhozem našel Tomáš Novotný. V polovině hrací části jsme dostali možnost přesilové hry, kterou jsme, ač dobře odehranou, nevyužili, ale hned jsme dostali příležitost k další. Bohužel také bez úspěchu a navic se bezprostředně po jejím skončení prosadil chomutovský Tomáš Fiala po přiklepnutí od Lukáše Fialy. Šanci se nám konečně podařilo využít 4 minuty před koncem, když Jan Škola vybojoval míček a nahrál Petru Haškovi, který úspěšně dorazil svůj první pokus a završil tak svůj hattrick. Bleskově ještě snížil na 7:4 Pavel Kotrč, kterého na středu hřiště našel Jan Hrobský.

    Tímto stavem vyrovnaný a divácky atraktivní zápas i skončil. Utkání rozhodla pouze úspěšnost při využívání chyb soupeře, zejména v první třetině. Opět jsme zahráli mnohem lepší utkání venku než doma a s lídrem soutěže sehráli naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém jsme ho dokonce přestříleli 29:45! Nejlepším hráčem za náš tým byl vyhlášen navrátilec z Turecka Petr Hašek!

 

    Komentář trenéra Jaroměře Kamila Munzara: "Rozhodla první třetina, když jsme se dostali do vedení a následně měli tři velké šance, ale bohužel je neproměnili. Domácí poté potrestali tři hrubé chyby při rozehrávce a až do konce zápasu kontrolovali vývoj utkání. Nicméně byl to náš nejlepší výkon za poslední čtyři zápasy."

    Komentář trenéra Chomutova Marka Bociana: "Určitě už jsme v letošní sezóně odehráli lepší zápasy a potvrdilo se, že soutěž je vyrovnaná a i předposlední tým může podat velmi dobrý výkon. Jsme rádi za tři vybojované body."

 

ONLINE PŘENOS