Muži: Nečekaný konec úspěšné sezóny

07.04.2020 11:11

Je konec. Úvodní ročník v 1. lize mužů pro Jaroměř skončil, stejně tak jako pro ostatní týmy. V souvislosti s pandemií koronaviru se Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl předčasně ukončit všechny soutěže. 

Vstup do vyšší soutěže se nám vydařil. Po tříbodovém vítězství v prvním zápase sezóny nad pražským týmem Start98 přišla série těžkých zápasů, ze kterých jsme vyšli bodově naprázdno. Přes počáteční komplikace se naše výkony dále zlepšovaly a díky vítězstvím v důležitých zápasech jsme v druhé polovině sezóny mohli pomýšlet na umístění v první desítce, které by nám zajistilo minimálně účast v předkole play-off. Skvěle se nám povedl závěr sezóny, kdy jsme se z devíti zápasů radovali hned sedmkrát. Díky těmto vynikajícím výsledkům jsme obsadili konečné šesté místo v tabulce a zajistili si přímý postup do play-off. 

Po tom, co jsme se stali nejúspěšnějším nováčkem základní části se ziskem 40 bodů, následovalo play-off. Do čtvrtfinále si nás vybral soupeř s ambicemi na postup do Superligy, Kanonýři Kladno. S nimi jsme po dvou zápasech v úvodní části soutěže měli zápornou bilanci dvou proher. V úvodním utkání čtvrtfinálové série jsme zvítězili 4:3 a potvrdili tak, že play-off je úplně jiná soutěž. Ve druhém utkání se Kanonýrům po vyrovnaném úvodu podařilo ve druhé třetině odskočit a nakonec zvítězit 10:3. Série se za stavu 1:1 měla přesunout na domácí půdu a představit tak divákům play-off florbalové 1. ligy mužů. Na tuto výjimečnou událost ale z důvodu předčasného ukončení soutěže nedošlo. Je nám líto, že jsme ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem nemohli zabojovat o postup do semifinále a odvděčit se tak skvělým divákům, kteří společně s námi prožívali celou sezónu naplno. Sezónu s odstupem můžeme považovat za velmi úspěšnou, kromě postupu do play-off se nám podařilo porazit několik týmů se zvučnými jmény, jako jsou například ještě loni superligoví Bulldogs Brno nebo Znojmo. 

Rozhodnutí Výkonného výboru Českého florbalu plně respektujeme a považujeme ho za správné, zdraví je přednější a sport musí jít stranou. Na florbalová hřiště se snad v blízké době vrátíme. 

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám v naší úspěšné sezóně pomáhali. Městu Jaroměř, které je naším partnerem dlouhodobě, našim skvělým divákům za úžasnou atmosféru ve všech domácích i venkovních zápasech, pořadatelům a zdravotníkům za jejich dobře odvedenou práci a také všem ostatním, kteří se jakkoli o uplynulou sezónu zasloužili. Těšíme se brzy na shledanou v sezóně následující, pro kterou jsme si laťku sami nastavili proklatě vysoko. Díky! 

 

Složení týmu: Martin Klapka (hlavní trenér), Roman Balcar (kondiční trenér), Tomáš Křovina (asistent trenéra). Hráči: Jan Hrobský (C), Jiří Veinfurter (G), Šimon Špaček (G), Dušan Völgyi (G), Lukáš Flégl (G), Dominik Emlar, Jakub Kopecký, Petr Hofman, Vojtěch Výborný, Petr Hašek, Michal Janeček, Tomáš Černý, Daniel Kroupa, Tomáš Hejzlar, Patrik Rozkovec, Daniel Škeřík, Pavel Kotrč, Milan Koubek, Jiří Hofman, Adam Kobr, Michal Nožička, Jakub Kubina, Patrik Horčička, Jakub Kárník, Vít Heger, Filip Krigovský, Dominik Haž, Jan Škola, Tomáš Veinfurter, Jan Macháček, Petr Jiřička, Petr Kotlář