MUŽI: V divokém utkání jsme porazili venku Jablonec 8:10 a stále máme pootevřená dvířka do play-off!

03.02.2015 20:27

    

    1. FbK Jablonec n. N. x TJ Sokol Jaroměř 8:10 (1:5; 6:2; 1:3)

    K veledůležitému utkání jsme vyjeli odehrát do Liberce proti Jablonci n. N. Hned v první minutě jsme se prosadili, když Jirka "Boris" Novotný našel na basketbalové šestce volného Vojtu Schwarze. První útok se prosadil i při svém druhém střídání. Když si střílenou přihrávku Voty Schwarze nohou zpracoval Jirka "Boris" Novotný a úspěšně zakončil! V páté minutě se prosadil i útok třetí, Vítek Miler si vyjel po křídle a prostřelil domácího brankáře, asistoval Kamil Munzar. Soupeř si však také vytvářel zajímavé příležitosti a hrál aktivně. V půlce první třetiny na rozdíl čtyř branek vinglem po výhozu brankáře Lukáše Flégla upravil Vojta Schwarz! Za chvíli bohužel skrytou střelou od půlky snížil Lukáš Veselý, kterému z našeho rohu přihrál Daniel Měkota. Tři a půl minuty před koncem úvodní části se trefila i druhá lajna. Petr Hašek našel před brankou Honzu Hrobského, který vymetl pavučiny - 1:5! Poté bohužel došlo k nešťastnému faulu a šli jsme do oslabení, ...

    ... které se přeneslo i do další třetiny a zůstalo nevyužito. Po pěti minutách druhé části se prosadili opět domácí, samostatný únik využil Zbyněk Hujer poté, co ho do něj vyslal Pavel Sekyra. Chvíli na to za záda našeho brankáře nešťastně propadl míček, nastřelený od půlky Pavlem Sekyrou, asistoval Lukáš Veselý - 3:5. Jablonec byl v této fázi hry důraznější, naštěstí spoustu svých šancí nevyužil. Až došlo na jedenáctou minutu, když standardku rozehrál Pavel Sekyra a poté přišla další nepokrytá střela z dálky, kterou se prosadil Lukáš Veselý a snížil na rozdíl jediného gólu. V zapětí pak srovnal na 5:5 po naší ztrátě balonku Pavel Sekyra a hned šel Jablonec do vedení po další nepokryté standardce z dálky. Jan Mikula rozehrál a zakončil Michal Král. Tyto tři branky padly v rozmezí minuty a půl a nám se nic nedařilo. Příležitost jsme dostali pět minut před koncem druhé části díky přesilové hře. Tu jsme však nezužitkovali. Pak ale přišlo vyrovnání z hole Jirky "Borise" Novotného, kterého krosem našel Pavel Kotrč. Slepeným gólem nás pak dostal do vedení po využitém brejku Honza Škola! Asistoval Petr Hašek. Za pár vteřin bylo ale opět srovnáno, odražený nahozený míček od zadního mantinelu doklepl Jan Havel, asistoval Vojtěch Čivrný - 7:7.

    Se stejným poměrem se vstupovalo do třetí části. Ten se ale rychle převážil na stranu soupeře, kdy výjezd po mantinelu zakončil Pavel Sekyra, kterému asistoval Lukáš Veselý. Po odehraných pěti minutách bylo v náš prospěch odpískáno trestné střílení, které bohužel nebylo využito a šli jsme do přesilovky, při které měl největší příležitost Jablonec. Bezprostředně po jejím skončení jsme se však trefili, pomalá střela Vojty Schwarze propadla díky dobrému clonění za záda brankáře, asistoval Kuba Kubina. V zapětí jsme jeli další nájezd, toho se ujal Pavel Kotrč a poslal nás do vedení 8:9! A za chvíli nájezd třetí! A zas díky Pavlovi jsme šli do dvoubrankového vedení! Zbývalo však ještě deset minut. Během těch přišlo nemálo šancí na obou stranách, ale žádná se neujala a tak jsme slavili další důležité vítězství! Díky tomu nám stačí získat ze dvou zápasech dva body k jistotě play-off a minimálně udržení Národní ligy! Nepředbíhejme ale...

    Komentář trenéra hostů Munzara: "Po snadné první třetině přišla naše tradiční druhá třetina a vydřené vítězství v závěrečné třetině." 

    Komentář trenéra domácích Javůrka: "Stále to stejné - neproměňované šance, pětiminutový výpadek. Takhle se zápasy vyhrávat nedají a play down si zasloužíme."

    ONLINE