MUŽI: První zápas play-off v Králově Dvoře jsme vyhráli 5:6!

21.02.2015 14:08

   

    Pro play-off si nás vybral po základní části druhý T.B.C. Králův Dvůr (ve florbalovém play-off si týmy od prvního vybírají z celků umístěných na 5.-8. místě) a k prvnímu zápasu jsme tam vyjeli včera (pátek 20.2.). Domácí již před sezonou vyhlásili cíl bojovat o postup do první ligy, naopak my jsme cíl splnili a jakýkoli další úspěch bude bodem k dobru. To ovšem neznamenalo, že bysme šli do zápasu s poraženeckou náladou, právě naopak! Chtěli jsme Královu Dvoru ukázat, že si nevybral dobře a docílit možnosti odehrát obě domácí utkání.

    K prvnímu zápasu play-off jsme nastoupili v Králově Dvoře a hned ze začátku se dostal do nebezpečného průniku Pavel Kotrč. Ten samý hráč i po 2 a půl minutách po nahození Kuby Kubiny skóroval! Za další minutu a půl bohužel srovnal Pavel Dvořák, který nebyl v brankovišti dostatečně pokryt a našel ho tam z úhlu Tomáš Pokorný. Vedení se přeneslo na naší stranu na počátku osmé minuty, Pavel Petráček rozehrál ze standardní situace Petru Haškovi, který se po výjezdu díky dobré cloně trefil téměř od půlky. Domácí také hrozili a v polovině první části nastřelili břevno. Do dvoubrankového vedení nás dostal Leoš Valenta, který dorazil sražený pokus Petra Haška. A je to o tři góly! Leoš Valenta se takřka od půlky trefil po přihrávce Petra Haška a vyhnal tak brankáře z klece. Novému ale čisté konto moc dlouho nevydrželo, Pavel Kotrč po asistenci Jirky "Borise" Novotného vymetl šibenici tak, že ani Jolly by to nechytil! 1:5. Soupeř v této fázi hry moc příležitostí neměl. 

    Na začátku druhé třetiny bylo vidět, že Králův Dvůr chce s vývojem utkání něco udělat a tlačil se do útoku. Na konci sedmé minuty se T.B.C. podařilo vytoužené snížení, při hře 4 na 4 natáhl "od trojky" Filip Šebor a trefil se k tyči, asistoval Pavel Dvořák. Teď byli aktivnější domácí, ale i my měli své šance. V 15. minutě jsme šli do oslabení. Během něj jsme běželi do úniku 2 na 1, který se bohužel nepodařilo zdárně vyřešit, naopak soupeř pár vteřin před jeho vypršením vsítil branku, když se Tomáš Pokorný trefil po přihrávce Patrika Kováříka. Ve druhé části byl Králův Dvůr mírně lepší a pomalu stahoval náš náskok až na 3:5. 

    Po dvou minutách té třetí jsme opět hráli v početní nevýhodě, kterou domácí rychle využili a snížili na rozdíl jediného gólu. Roman Merhout zužitkoval nabídku Marka Sluky. Za chvilku jsme však rozdíl navýšili, po střele Pavla Kotrče se v brankovišti nejlépe zorientoval navrátilec na play-off Petr Rezek. Z výsluhy v BEE TEAMU byl vytažen ve správném okamžiku. A další oslabení v osmé minutě. I potřetí využito - Michal Kubert se nemýlil po asistenci Marka Sluky. Naše silná stránka se ke konci sezóny stává naší slabinou. Do hry se pochopitelně začínaly stále více motat emoce. V posledních desti minutách to většinou vypadalo tak, že jsme se poměrně úspěšně bránili zámku domácích a nebezpečně hrozili brejků. Minutu před koncem hráli domácí v šesti a po půl minutě se nám bohužel podařilo těsně minout prázdnou bránu, což nás mohlo mrzet. Nakonec jsme ale přesto dokráčeli k vítězství a hned v prvním zápase soupeře překvapili!

    ONLINE

   VIDEO ONLINE

    Komentář k utkání od hráče TJ Sokol Jaroměř Kamila Munzara: "Těžké první utkání, ve kterém nám vyšla první třetina a poté i přes urputnou snahu domácích jsme udrželi velmi cenné vítězství."

    Komentář k utkání trenéra T.B.C. Králův Dvůr Milana Karšňáka: "O osudu utkání rozhodla první třetina, došlo k podcenění soupeře. Musím kluky pochválit za zbývající dvě třetiny, které odmakali."

 

    No a dnes od 20:00 nás čeká další utkání v Králově Dvoře.

    ONLINE

    VIDEO ONLINE


    autor fotky: Pavel Paluska