MUŽI: Lídra tabulky jsme přehráli 9:4!

24.02.2014 17:21

TJ Sokol Jaroměř x FBC Štíři Č. Budějovice 9:4 (3:1; 3:2; 3:1)

   Zápas začal výrazným tlakem hostů. Do vedení jsme se ale v polovině úvodní části dostali my, když Petr Hašek našel zpoza brány Honzu Hrobského na hraně velkého brankoviště a ten se nemýlil. Vstřelená branka nás nakopla a vybudila k větší aktivitě. Ta se vyplatila když Honza Škola dobíhal míček, který sice vyběhnuvší brankář těsně před ním odkopl, ale pouze k Petru Haškovi, který backhandem trefil odkrytou klec. Odpověď soupeře ale přišla v zápětí, kdyz prošla od mantinelu přihrávka do velkého brankoviště na Václava Hejplíka - 2:1. Do dvoubrankového vedení jsme se opět dostali při přesilovce, když Vojta Schwarz našel krosem přes celou šíř hřiště Petra Haška, který vymetl vingl.

   V druhé třetině vstřelili první gól Budějovice, když hned na počátku své přesilovky v osmé minutě dobře zahráli standardku, kterou zakončil Lukáš Malý a snížil tak na 3:2. Dvě minuty na to jsme zas zvýšili, když nahození Petra Haška zapadlo až za brankářova záda, ten tak završil svůj hattrick! Těsně po ubráněném oslabení jsme poprvé zvýšili na rozdíl tří gólů poté co Kamil Munzar lobem přes obranu našel Pavla Kotrče , který zakončil nad golmanovu nohu. Další gól padl za chvíli, většina hráčů šla při standardce střídat, ale Pavel Kotrč již zašlápl míček a musel hrát, na to pohotově zareagoval Vojta Schwarz, seběhl do volného prostoru, kam dostal nahrávku - 6:2. V rychlém sledu ale Štíři snížili, když Ondřej Havelka našel zpoza branky Jana Trestra.

   Na začátku třetí části se poměr opět navýšil ve prospěch domácích. V přesilové hře běželi dva na jednoho Pavel Kotrč a Vojta Schwarz, druhý jmenovaný po přihrávce prvního zakončil. Cca za minutu se prosadil i třetí útok, Péťa Jiřička úspěšně využil nahrávku Matěje Kubiny - 8:3. Krásně zahraná standardka domácích z rohu, přihrávku Vojty Schwarze využil Pavel Kotrč a propálil brankáře. Hned na to Budějovice snížili, Petr Blažek dorazil pokus Lukáše Malého. 3 a půl minuty pred koncem to Budějovice zkoušeli v šesti. Branku z toho ale nevytěžili a my si připsali důležité tři body za výhru 9:4 na úkor lídra tabulky!

   ONLINE ZDE

   Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Předvedli jsme nejlepší výkon sezóny a zaslouženě jsme zvítězili rozdílem třídy, kdy všichni hráči si na hřišti splnili své úkoly na jedničku. Tímto chci poděkovat všem divákům za celou sezónu, a myslím, že to byla nejlepší pozvánka na další ročník."

   Komentář hostujícího trenéra Kratochvíla: "Podali jsme slabý výkon. Po celý zápas nás deptal výkon rozhodčích. I přesto jsme ve třetí třetině zápas mohli zdramatizovat, pokud bychom proměnili střelecké šance."

   branky: 9. Jan Hrobský, 16. Petr Hašek, 18. Petr Hašek, 30. Jan Škola, 33. Pavel Kotrč, 35. Vojtěch Schwarz, 43. Vojtěch Schwarz, 44. Petr Jiřička, 49. Pavel Kotrč - 16. Václav Hejplík, 28. Lukáš Malý, 36. Jan Trestr, 49. Petr Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček - Daniel Jireček; vyloučení: 2:4; využití: 2:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Lukáš Flégl 34 - Josef Macek 20, Karel Kotoun 6; po třetinách: 3:1, 3:2, 3:1;