MUŽI B: Čtyřbodový vstup do sezóny

08.10.2014 12:45

 

Mužský B tým se letos, po roční přestávce, opět zapojil do oficiálních soutěží. Na úvod nás v Královéhradecké lize čekaly B týmy Všestar a Dobrušky.

 

Sestava: Karel Hašek - Ondřej Kubeš, Martin Karel, Jakub Šrámek, David Mařáček - Štěpán Lacina, Jan Jirka, Viktor Ulip, Roman Nožička st., Roman Nožička ml., Jiří Kyška, Lubomír Dyrc, Zdeněk Havrda

 

TJ Sokol Jaroměř B - FBŠ Všestary B   7:7 (2:0, 1:1, 4:6)

Zápas se Všestarama byl od začátku do konce velmi vyrovnaný, o čemž svědčí i konečený výsledek. Až do začátku třetí třetiny mnoho gólů nepadalo a po většinu prvních dvou třetin jsme drželi dvoubrankový náskok. Nicméně vstup do třetí třetiny se nám hrubě nepovedl a ze stavu 3:1 bylo po prvních 52 sekundách poslední periody srovnáno na 3:3 a zápas nabyl zcela jiné podoby. S góly se roztrhl pytel - chvíli jsme vedli my, chvíli Všestary. Už to vypadalo, že na poslední branku Všestar nenajdeme odpověď, když 4 sekundy před koncem dokázal protlačit míček do brány David Mařáček. Za první, byť osamělý bod do tabulky jsme nakonec byli velmi rádi. 

Góly a asistence: Ondřej Kubeš (2+0), Štěpán Lacina (0+2), Roman Nožička st. (1+0), Viktor Ulip (1+0), Jan Jirka (1+0), Lubomír Dyrc (1+0), David Mařáček (1+0), Jiří Kyška (0+1), Karel Hašek (0+1)

 

TJ Sokol Jaroměř B - FBC Dobruška B   8:5 (1:2, 1:2, 6:1)

Do druhého utkání jsme nastoupili proti B týmu Dobrušky. Přestože soupeř přijel pouze se 7 hráči do pole, nedokázali jsme ho v prní třetině dostat pod takový tlak, jaký jsme si představovali. Ačkoliv jsme se velmi rychle ujali vedení, naše nedůrazná hra dovolila soupeři zápas rychle otočit a po první třetině jsme prohrávali 1:2. Druhá třetina přílišné zlepšení nepřinesla a o druhé přestávce svítil na tabuli stav 2:4 v náš neprospěch. Naše pevné odhodlání zápas otočit opařil soupeř už po 12 sekundách poslední třetiny a navýšil svůj náskok na tříbrankový rozdíl. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se zápasem mohli ještě něco udělat, soupeř byl jistější na hokejce, do šancí jsme se dostávali jen velmi obtížně. Obrat o 180 stupňů nastartovala vydařená standartní situace a hned další dvě akce skončily rovněž gólem - během půl minuty jsme vstřelili 3 branky a zápas byl srovnán. Tyto 3 góly znamenaly, že zápas byl najednou plně v našich rukách. Poslední část jsme nakonec vyhráli 6:1, a přestože jsme se dvě třetiny herně trápili, zápas jsme dokázali v poslední třetině bojovností a silou vůle zcela otočit. 

Góly a asistence: Lubomír Dyrc (2+1), Roman Nožička ml. (2+0), Roman Nožička st. (1+1), Jan Jirka (0+2), Viktor Ulip (1+0), Štěpán Lacina (1+0), Jiří Kyška (1+0), Ondřej Kubeš (0+1), Jakub Šrámek (0+1)

 

Náš tým se teprve sehrává a zisk 4 bodů hned na začátek lze určitě považovat za úspěšný start. Hned v příštím kole nás ale čekají pravděpodobně těžší soupeři. Ve Dvoře se 26.10. nejdříve postavíme Hořicím a následně Rokytnici.