MUŽI A: První dva zápasy Play-off jsme vyhráli!

09.03.2018 13:09

    V tradičně vyrovnané tabulce západní skupiny Národní ligy se florbalistům TJ Sokol Jaroměř poprvé podařilo vystoupat nejvýše a postoupit do play-off jako lídr tabulky! Díky tomu jsme měli právo první volby soupeře. Ta nakonec padla na celek ASK Orka Čelákovice a trenér Martin Klapka ji okomentoval následovně: "Mužstvo ASK Orka Čelákovice jsme si vybrali vzhledem ke vzdálenosti, v této soutěži není slabšího soupeře, což se ukázalo v průběhu základní části. Naším cílem je postup!" S Orkou Jaroměř v uplynulé sezóně nejprve v Praze zažila divokou kanonádu, ve které jsme podlehli 14:12. Doma jsme jim to pak vrátili výhrou 6:4. Bylo tedy jasné, že nepůjde o jednoduchou sérii. Díky příslušnosti k horní třetině tabulky jsme začínali čtvrtfinále play-off dvěma domácími zápasy.

    TJ Sokol Jaroměř - ASK Orka Čelákovice 7:3 (2:2; 1:1; 4:0)

    První se odehrál v sobotu 3. 3. a soupeř v něm šel trefou Ondřeje Špalka hned při prvním střídání do vedení. Přesto jsme ale byli na začátku aktivnější a dvěma rychlými góly v polovině první části otočil vývoj na 2:1 Petr Hofman. Orka však za chvíli srovnala díky Vojtěchu Strnadovi na 2:2. Ač jsme měli v první třetině ze hry trochu více, do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Po herně vyrovnané druhé části svítil na tabuli stav 3:3, když u obou gólů byl domácí Vojtěch Výborný. Nejprve nádherně trefil růžek brány ze standardní situace, poté se od něj nešťastně odrazil míček při soupeřově brejku do vlastí brány. Oba padly při hře pět na pět, ač oba týmy měly po dvou početních výhodách. Zlomový okamžik přišel ze začátku třetí třetiny, kdy hráč Čelákovic trefil florbalkou jaroměřského do hlavy, za což následovalo jeho pětiminutové vyloučení, během něhož ještě přišla dvouminutová přesilovka 5 na 3. Při tom se podařilo odskočit na 6:3 góly Dominika Emlara, Petra Hofmana a Jana Hrobského. Orka se pak čtyři minuty před koncem pokoušela ještě o zvrat hrou bez brankáře, ale mnoho střel až na naší bránu neprošlo. Navíc se při ní trefil na konečných 7:3 Petr Hofman, pro kterého to byl čtvrtý gól v zápase! Tři asistence a jednu branku k tomu přidal Vojta Výborný, který byl vyhlášen hráčem zápasu.

    ONLINE

    Komentář trenéra domácích Martina Klapky: "V 1. třetině jsme předvedli dobrý výkon na který jsme bohužel nenavázali v dalších třetinách. V tomto zápase rozhodla naše produktivita v přesilových hrách."

    Komentář trenéra hostů Šimona Zmátla: "Už se těšíme na večeři a dobrý spánek a zítra´budeme určitě lepší!"

    branky: 10. Petr Hofman, 12. Petr Hofman, 29. Vojtěch Výborný, 47. Dominik Emlar, 48. Petr Hofman, 49. Jan Hrobský, 59. Petr Hofman - 1. Ondřej Špalek, 14. Vojtěch Strnad, 36. Vojtěch Výborný; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:4 + Tomáš Furch 5; využití: 3:0; diváků: 133; zásahy brankářů: Lukáš Flégl 19 - Petr Freiman 23, Lukáš Pezl 2

 

    TJ Sokol Jaroměř - ASK Orka Čelákovice 5:3 (2:2; 1:1; 2:0)

    Druhé utkání přišlo na řadu v neděli 4. 3. a bylo vyrovnané od začátku. Tentokrát jsme šli jako první do vedení brankou Tomáše Černého, ale dvěma rychlými trefami otočili na 1:2 čelákovičtí Kryštof Minařík a Jakub Doutnáč. V přesilovce na 2:2 ale vyrovnal Petr Hofman! Do šaten se šlo za stejného stavu jako předchozí den a navíc při našem oslabení 3 na 5, které v druhé třetině trvalo ještě minutu a půl. Tutovější šanci jsme při ní však měli my. Následně jsme využili normální přesilovku k navýšení vedení na 3:2 zásluhou Tomáše Černého. Za tři minuty bylo opět srovnáno díky Vojtěchu Strnadovi. Stejný hráč jel nařízené trestné střílení, které však neproměnil a za stavu 3:3 se znovu rozhodovalo ve třetí části. V její polovině se Michalu Nožičkovi opět podařilo strhnout vedení na naší stranu. Za dvě minuty mohlo být ještě vyšší než 4:3, ale nařízený samostatný nájezd jsme nevyužili ani my. Orka poslední dvě minuty zkoušela opět power-play, které ale stejně jako den předtím vedlo pouze k tomu, že Petr Hofman zvýšil na konečných 5:3. Tento hráč se podílel na všech našich bankách, tři dal a na dvě nahrál!

    ONLINE

    Komentář trenéra domácích Martina Klapky: "Dnes opět velice těžký a tvrdý zápas hodný play-off. Děkuji soupeři a přeji šťastnou cestu a hlavně velký dík fantastickým fanouškům!"

    Komentář trenéra hostí Šimona Zmátla: "Děkujeme rozhodčím, soupeřům i divákům. Zajímavé utkání a za týden se uvidíme v Praze!"


    branky: 6. Tomáš Černý, 16. Petr Hofman, 28. Tomáš Černý, 51. Petr Hofman, 60. Petr Hofman - 11. Kryštof Minařík, 13. Jakub Doutnáč, 31. Vojtěch Strnad; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 3:5 + Jakub Doutnáč 10; využití: 2:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Jiří Veinfurter 27 - Petr Freiman 13, Lukáš Pezl 5

 

    TJ Sokol Jaroměř tedy v sérii hrané na tři vítězné zápasy vede již 2:0 a nyní budeme chtít využít tři mečboly. Příležitost budeme mít nyní na půdě soupeře, kde se dle výsledků odehrají jedno nebo dvě utkání. Dokonce tam pro pořádnou atmosféru vypravujeme pro své věrné fanoušky autobus. Případný pátý rozhodující zápas by se znovu odehrál v Jaroměři a to ve středu 14. 3. od 19:00.

    Více z dění v klubu na https://www.facebook.com/florbaljaromer či www.florbaljaromer.cz