MUŽI A: Athletics jsme porazili 4:6 a konečně se posouváme tabulkou!

14.12.2014 16:05

    Zápas s posledními Athletics, který jsme potřebovali povinně vyhrát, začal naším tlakem. Bohužel hned po třech minutách dostal soupeř za faul výhodu a posléze jsme šli do oslabení, které jsme přežili bez úhony. Do šancí se občas dostali i domácí, Lukáš Flégl ale většinou nemusel ani zasahovat. Postupem času se to ale měnilo. Přes šance padl v zápase gól až v 16. minutě, kdy Kamil Munzar vyslal do samostatného úniku Jirku "Borise" Novotného. Minutku na to však Athletics vyrovnali, když se k nabídce Jakuba Zrubeckého krásně rybičkou natáhl Nathan Kračunov a tečoval ji do horní části branky. V zapětí šel soupeř do vedení, když měl brankář zacloněný výhled na střelu Jana Vacka téměř od půlky, kterou před brankou tečoval Tomáš Pytl. 

    Do druhé třetiny jsme tak šli s jednobrankovým mankem. Na jejím začátku byli aktivnější Athletics. Přesto jsme branku vstřelili my, když Petr Hašek dorazil dorážku Honzy Školy. V zapětí jsme navíc dostali možnost přesilové hry, v té obrovskou šanci zahodili domácí. Druhou ale ne, když opět utekli dva hráči a situaci 2 na 1 zakončil po přihrávce Nathana Kračunova Jan Vacek. My jsme z ní naopak vyšli gólově na prázdno. Z "trojky" srovnal Pavel Kotrč poté, co mu Vojta Schwarz na půlce přenechal míček. V půlce zápasu trefil Pavel Kotrč po výhozu Lukáše Flégla tyč. Hned na to ale Adam Kubina vybojoval míček, nahrál ho Petru Haškovi a ten z před velkého brankoviště trefil roh soupeřovi klece, což znamenalo vedení 3:4. V této fázi zápasu jsme byli lepší. Skoro dvě minuty před koncem druhé části jsme opět hráli přesilovku a ta už nedopadla tak katastrofálně, když po zmatcích před brankou Athletics našel Petr Hašek volného Kamila Munzara, který odkrytou klec neminul. 

    S dvougólovou ztrátou tak šel do další hrací části tentokrát soupeř. Na jejím začátku jsme šli ale opět do čtyřech, soupeř ale během přesilovky neměl výraznější šanci. V osmé minutě Athletics snížili, když špatně pokrytou standardku využil střelou brankáři pod nohu Tomáš Furch - 4:5. Pět minut před koncem základní hrací doby jsme opět hráli oslabení, opět úspěšně. Dvě minuty před koncem jsme dostali příležitost přesilové hry. Tu potrestal 25 vteřin před koncem hry "anglií" Jirka "Boris" Novotný, kterého krosem našel volného Vojta Schwarz. 9 vteřin před koncem dostali stejnou příležitost i domácína výsledku zápasu 4:6 to ale už nic nezměnilo!  

 

    Získali jsme tak velmi důležité tři body za vydřenou výhru a konečně se odlepili z předposlední příčky! Momentálně jsme na šestém místě, ale do pořadí ještě promluví dva nedělní souboje. Hůř než osmí ale být nemůžeme! Budeme sedmí či osmí se stejně body jako pátý nebo šestý celek. 

 

        Komentář trenéra Jaroměře Kamila Munzara: "Nijak přesvědčivý výkon, ale vydřené vítězství a tři body se počítají." 

     Komentář trenéra Athletics Pavla Polakoviče: "První třetinu jsme byli jasně lepší, škoda, že jsme stejné tempo a koncentraci neudrželi celý zápas. Gratuluji soupeři."

 

 

    ONLINE