JUNIORKY: První zkušenosti si vezeme z Prahy

28.09.2014 20:39

V sobotu 27.9.se vydaly na svůj premiérový ligový turnaj naše juniorky, které spolu trénují od konce školního roku.
Na své první vystoupení vyrazily hned do hlavního města – Prahy, na halu u Ruzyně. Jejich soupeřkami byly hráčky družstva FBŠ Všestary a ELITE Praha.
Už před zápasem bylo jasně řečeno, že se nechceme dívat na výsledek, ale na předvedenou hru, o kterou nám šlo především (výsledek je pouze „kosmetický“ zápis z celého dění na hřišti). Braly jsme to jako úvodní zkušenosti do budoucích týdnů a měsíců.
Zápas se Všestarama byl pro nás hodně vyhrocený. Bylo na nás vidět, že máme velkou chuť hrát a že si nechceme nechat  nic líbit. I když některé zákroky už byly dost hraniční, předvedený výkon trenéry jaroměřských juniorek, i přes prohru,  velice potěšil.
Za druhý sobotní zápas zaslouží naše hráčky obrovskou pochvalu… A to hlavně za to, že i přes obrovský brankový rozdíl a jasnou herní převahu soupeřek, nic nevzdaly a bojovaly až do konce. Což se líbilo i vítěznému družstvu!
I přes dvě prohraná utkání vidíme příslib v dalších zápasech letošní sezony. Chyby, které se objevily, se budou ještě nějakou dobu objevovat, ale pravidelnými tréninky je postupně budeme odstraňovat a budeme se pomalu, ale jistě přibližovat zbylým týmům soutěže.
Hráčky zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony a za jejich pevnou psychickou stránku, která bude ze začátku hodně namáhaná.
Už za 14 dní se holky vydají na další turnaj, opět do Prahy, kde se tentokrát střetnou s Kolínem a pražskými Panthers. Uvidíme, jak to vše dopadne, rozhodně se máme na co těšit…