Junioři: 7 statečných dovezlo dvě remízy

01.03.2012 16:15

Díky velké nemocnosti a kolizi termínu utkání se zápasy 2. ligy mužů vyrazili junioři na zápasy 9. kola pouze se sedmi hráči do pole. Přesto se hrstce hráčů podařilo neprohrát a uhájili tak vedení v tabulce. V prvním zápase jsme narazili na největšího soupeře v boji o čelo tabulky, mužstvo Jičína. A přesto, že první vyloučení na naší straně přišlo už ve 26 vteřině zápasu, podařilo se nám po necelých pěti minutách vstřelit vedoucí gól. Jičín zanedlouho vyrovnal a na začátku druhé třetiny otočil skóre, když rozhodčí k překvapení všech nařídil po srážce hráčů samostatný nájezd, který jičínští proměnili. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat a druhá třetina skončila za stavu 2:2. Bojovnost našich hráčů byla odměněna na začátku 3. třetiny dalším gólem. Potom nás bohužel čekaly velmi obtížné chvilky, když se na trestné lavici ocitli současně 3 naši hráči (ke dvouminutovém trestu za nedovolenou vzdálenost přibyl ještě trest 2 + 10 za nesportovní chování).  Dvouminutové oslabení 5 na 3 hráči ale zvládli a hra se opět vyrovnala. V závěru třetiny, když už se zdálo vítězství na dosah,  hráči Jičína se štěstím vyrovnali a po dvou minutách vstřelili vedoucí gól. Po obdržené brance všichni naši hráči padli na palubovku částečně vyčerpáním a hlavně zklamáním, protože do té doby jsme rozhodně nebyli horším týmem. Do konce zápasu zbývalo něco přes dvě minuty a při pohledu na hřiště asi málokdo pochyboval o konečném výsledku. Ale našich 7 statečných se rozhodlo vzít osud zápasu do vlastních rukou. Neznámo kde načerpali další síly, přinutili soupeře faulovat a v následné přesilovce vstřelili vyrovnávací gól. Výsledek 4:4 znamenal zachování bodového odstupu od druhého týmu v tabulce.

Do druhého zápasu s Baníkem Vamberk nastoupili naši hráči se značným sebezapřením a už v průběhu první třetiny byla hra několikrát přerušena, protože naši zůstávali ležet na palubovce s křečí. Soupeř, který se pohybuje na dně tabulky, našich problémů využil a dostal se do rychlého vedení. Stav 4: 2 v náš neprospěch na konci 1. třetiny se ve 2. třetině nezměnil. Na začátku 3. třetiny soupeř zvýšil už na 5:2, ale potom přišla naše kouzelná šestiminutovka, během níž jsme dali 5 branek a otočili výsledek na 5:7. Bohužel víc už v silách vyčerpaných hráčů nebylo. Soupeři se podařilo vstřelit ještě 2 góly a zápas tak skončil nerozhodně 7:7.

Tento výsledek znamená, že naši junioři zůstávají v čele tabulky s náskokem dvou bodů před druhým Jičínem.