ELEVOVÉ: 3 vítězství na domácí půdě!

01.11.2010 07:06

Sestava: Jan Macháček - Patrik Horčička (C), Michael Máša, Tomáš Průša, Jan Blažek - Václav Štěpán, Tomáš Panenka, Adéla Ludvíková, Adam Karel, Matěj Sehnoutka, Tomáš Hejzlar, Petr Kotlář, Adam Kleprlík, Radim Festa, Jakub Reindl
 

TJ Sokol Jaroměř - FTS Florbal Náchod   2:5


Hned v prvním zápase nás čekal soupeř nejtěžší. Do zápasu jsme vstoupili výborně - už po 22 vteřinách vstřelil branku ze standartní situace Patrik Horčička. Po minutě už byl ale stav znova nerozhodný. Po rychlém začátku se hra trochu zklidnila a Náchod nebyl zdaleka tak nebezpečným soupeřem, jako při prvním turnaji na jeho domácí půdě, a tak nás deset vteřin před koncem první části dostal do vedení Tomáš Hejzlar. Stejně, jako v Náchodě, jsme první polovinu vyhráli. Ovšem i stejně tak jsme neudrželi vedení - soupeř nás po přestávce začal přehrávat a nakonec jsme prohráli 2:5. I tak to ale nebyl vůbec špatný výkon proti favoritovi ligy.

Body: Patrik Horčička (1+0), Tomáš Hejzlar (1+0)
 

TJ Sokol Jaroměř - Orel Rtyně v Podkrkonoší   4:1

Ve druhém zápase nás čekal další těžký soupeř - před 14 dni Rtyně suverénně ovládla svůj domácí turnaj. Tento zápas byl ale úplně jiný, než ten, ve kterém nás Rtyně porazila jednoznačným způsobem 4:0. Už po dvou minutách jsme se ujali vedení 2:0 a soupeře jsme do mnoha šancí po celý zápas nepustili, a když už někdo ohrozil naší bránu, tak skvěle zasáhl Honza Macháček v bráně. Zejména díky velikému nasazení všech hráčů jsme tak favorita utkání překvapili a zvítězili nad ním.

Body: Tomáš Panenka (2+1), Adam Karel (1+1), Adéla Ludvíková (1+0), Václav Štěpán (0+1), Tomáš Hejzlar (0+1)
 

TJ Sokol Jaroměř - FBK Kobra Tatran Hostinné   3:1

Ani ve třetím utkání nás nečekal zrovna snadný soupeř. Hostinné nás v Náchodě porazilo 3:2 po vyrovnaném zápase - nicméně do Jaroměře přijeli pouze s jedním hráčem na střídání. Patrně i to se projevilo na zápase a soupeře jsme tak mírně přehrávali. V tomto utkání jsme dokázali zopakovat výkon proti Rtyni a všichni hráči předvedli výborný výkon. Když bylo potřeba, opět vytáhl kvalitní zákrok Honza Macháček, a tak jsme zaslouženě zvítězili poměrem 3:1.

Body: Tomáš Hejzlar (2+0), Matěj Sehnoutka (1+0), Petr Kotlář (0+1), Michael Máša (0+1), Adam Kleprlík (0+1)
 

TJ Sokol Jaroměř - FbC Sokol Předměřice   5:2

V posledním zápase nás čekaly Předměřice, které jsme v minulém zápase porazili 8:0. Po třech minutách, kdy jsme vedli již 3:0, to vypadalo, že utkání bude mít podobný spád. Ovšem od té doby se nám už mnoho gólů vstřelit nepodařilo. Soupeře jsme ale pouštěli jen do ojedinělých šancí, a tak se zápas odehrával v poměrně klidném duchu. Konečný stav 5:2.

Body:
Adéla Ludvíková (2+0), Václav Štěpán (2+0), Michael Máša (1+0), Tomáš Hejzlar (0+1), Radim Festa (0+1), Adam Kleprlík (0+1)
 

Shrnutí

První domácí turnaj se nám nadmíru podařil. Celkem 3 vítězství v poměrně těžké konkurenci, která se tuto neděli v Jaroměři sešla, mohou být považována za veliký úspěch našeho mladého týmu. Zároveň je třeba zdůraznit, že všechna tři vítězství byla zasloužená. Velmi dobře zahrála celá naše obrana, útočníci přidali důležité branky a Honza Macháček v bráně předvedl zatím svůj nejlepší výkon. Nakonec bychom chtěli poděkovat rodičům dětí (elévů, ale i mladších žáků), kteří přišli pomoct s pořádáním turnaje a pomohli v bufetu vydělat nějakou tu korunku pro náš tým - jedná se zejména o paní Sukupovou, Emlarovou, Hronešovou, Voborníkovou a pana Svrška.

 

O konečném pořadí muselo rozhodnout celkové skóre, jelikož hned tři týmy získaly celkem 9 bodů:

1. FTS Florbal Náchod                    9 b. (skóre 25:9)

2. TJ Sokol Jaroměř                        9 b. (14:9)

3. Orel Rtyně v Podkrkonoší            9 b. (13:11)

4. FBK Kobra Tatran Hostinné         3 b.

5. FbC Sokol Předměřice                0 b.