DOROSTENCI: Z Hradce vezeme dalších 6 bodů

19.10.2014 11:13

 

Minulou neděli (12.10.) jsme odehráli své domácí zápasy. Soupeři nám byli Předměřice a hradecký Sion. Přestože jsme obě utkání vyhráli, naší předvedenou hrou jsme nijak neoslnili. Podstatné však je, že i když se herně nedařilo, nepřipustili jsme ztrátu bodů.

Dojem z naší hry jsme se tak pokusili vylepšit již tuto sobotu, kdy jsme se utkali v hradecké Třebši s posledními Všestary a nevyzpytatelnou Přeloučí.

 

Sestava: Jiří Alexij - Jan Hroneš (jen první zápas), Tomáš Festa, Tomáš Veinfurter, Matěj Freisleben, Patrik Horčička - Dominik Sukup, Šimon Špaček (oba jen první zápas), Jan Lehký, Ondřej Šrámek, Tomáš Hanko, Pavla Mikulková, Jakub Slabihoudek, Jonáš Staníček, Tomáš Karous, Tomáš Průša, Jakub Volný

 

TJ Sokol Jaroměř - FBŠ Všestary   12:0 (1:0, 5:0, 6:0)

První třetina vypadala, jako kdybychom chtěli pokračovat ve výkonu z domácího turnaje. Marně jsme dobývali branku soupeře, góly se snažili "urvat" jednotlivci na úkor týmové hry. Obraz druhé a třetí třetiny byl však jiný - hru jsme dokázali roztáhnout, herní kombinace mezi hráči začaly opět fungovat a v polovině zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Góly a asistence: Pavla Mikulková (3+1), Jonáš Staníček (1+2), Šimon Špaček (1+2), Ondřej Šrámek (2+0), Jan Hroneš (1+1), Jan Lehký (1+1), Patrik Horčička (1+1), Tomáš Průša (1+1), Dominik Sukup (1+0), Tomáš Hanko (0+1)

 

TJ Sokol Jaroměř - Orel Přelouč   4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Do zápasu s Přeloučí jsme nastoupili bez tří našich hráčů, kteří jeli do Pardubic vypomoci našim juniorům. I přes to jsme dokázali navázat na výkon z předešlého zápasu a Přelouč jsme hned v první třetině zavřeli na její polovině. Dobře bránícího soupeře se nám dlouho nedařilo překonat. Teprve až s blížícím se koncem druhé třetiny se dokázal prosadit Ondra Šrámek. Výpady soupeře nebyly příliš nebezpečné a zápas jsme si dokázali ve třetí třetině pohlídat a zaslouženě tak vyhráli.

Góly a asistence: Jan Lehký (0+2), Ondřej Šrámek (1+0), Tomáš Hanko (1+0), Tomáš Veinfurter (1+0), Jonáš Staníček (1+0)

 

Dobrou vizitkou naší obrany i brankáře je jediný inkasovaný gól ze dvou zápasů. Konečně se nám podařilo zjednodušit přechod do útoku a soupeře dokážeme na jeho polovině na delší dobu zamknout. Naopak se střeleckou produktivitou máme stále menší problémy. Uvidíme, zda zlepšené výkony dokážeme potvrdit za 14 dní v Jičíně, kde nás pravděpodobně čekají daleko těžší soupeři - Chrudim a FBC Hradec Králové.